Íme a napelemes tetőcserép előfutárai

Elsősorban esztétikai szempontok inspirálták a tetőhöz simuló napelemek kifejlesztését, hiszen az óriási napelemtáblák feltűnően „kiugrottak” a szerkezetből.

Január első napján már írtunk róla, hogy sínen van a magyar fejlesztésű napelemes tetőcserepek gyártása. Ez a technológia 100%-ig hazai, de a tetőbe integrálható napelemes rendszerek ötlete már korábban is megjelent.

Lumeta
Ez az igény először a lapos, tetőhöz simuló napelem blokkokat hozta létre. A Lumeta PowerPly típusú napelem felszereléséhez például már állvány sem kell, ragadós hátoldalával tökéletesen tapad a tetőhöz.
A magyar találmányhoz jobban hasonlító Premier Power vállalat áramvonalas, összekapcsolódó napelemblokkjai teljesen belesimulnak a tetőszerkezetbe, csak sötétkék színük árulkodik a funkciójukról.

1
A philadelphiai székhelyű SRS Energy hasonló elvű Solé Power Tile cserepei szintén fúrás-faragás nélkül illeszthetőek a legtöbb hagyományos tetőcseréphez.

2

Egy korábbi videó a napelemes tetőcserépről:

[media id=60 width=320 height=240]

Ajánlott tartalom

A gyakorlatban is jól teljesít az Energiahatékonysági Kötelezettségi Rendszer

„Az Energiahatékonysági Kötelezettségi Rendszer keretében létrejövő hitelesített energiamegtakarítások tőzsdei kereskedése újabb lendületet adhat a hazai energiahatékonysági piac fejlődésének” – emelte ki Juhász Edit elnök a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH), valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Mellett Működő Állandó Választottbíróság (MKIK VB) által szervezett közös konferencián, 2024. április 23-án, Budapesten.

Nincs hozzászólás

  1. balazs jozsef

    Nagyon szep dolog lenne, de sehol sem talalok adatot a beruhazasi koltsegrol, mennyi ido utan terul meg?