Kína 2500 milliárd jüan értékben (ami egyenlő 361 milliárd amerikai dollárral) tervez befektetni az alternatív energetikai megoldásokba 2020-ig – jelentette be a kínai nemzeti energia-igazgatóság.

Kína jelentősen növeli zöldenergia-befektetéseit

Kína 2500 milliárd jüan értékben (ami egyenlő 361 milliárd amerikai dollárral) tervez befektetni az alternatív energetikai megoldásokba 2020-ig – jelentette be a kínai nemzeti energia-igazgatóság.

A hatalmas mértékű befektetés célja, hogy növekedjen az ország alternatív energia ellátottsága, és ezzel egyidejűleg Kína elmozduljon a környezeti és fenntarthatósági tekintetben jelentősen károsabb szénenergia felhasználásból az alternatív energiatermelő technológiák irányába. Annak érzékeltetésére, hogy mekkora összeg elköltéséről döntöttek a távol-keleti országban elég azt összevetni a magyar GDP 2015-es értékével, ami ennek nagyjából egyharmada, 121,7 milliárd amerikai dollárt tett ki. A befektetési irányt az alternatív energiaforrások egyre kedvezőbb befektetési költségei is indokolhatják. A Reuters írása szerint ugyanis 2010 óta 40%-kal csökkent az erőművi méretű fotovoltaikus rendszerek építésének költsége. A befektetések nagyobb része ebben a technológiában, illetve szél- és vízerőművekben, kisebb része pedig árapály- és geotermikus erőművekben valósul majd meg. Azt fontos kiemelni, hogy az alternatív energiaforrások elterjedése az országban még így sem lesz domináns: ha a tervek megvalósulnak, 2020-ra akkor is csak 15%-a lesz zöld a kínai energiatermelő kapacitásoknak, írja a smartinvest.hu.

Ajánlott tartalom

Tovább erősödik a nagykereskedelmi energiapiacok felügyelete

Az Európai Unió Hivatalos lapjában kihirdették a nagykereskedelmi energiapiacok integritásáról és átláthatóságáról szóló 1227/2011/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet (REMIT) módosítását, ezzel tovább erősödik a nagykereskedelmi energiapiacok felügyelete - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási hivatal (MEKH) pénteken az MTI-vel.