Első látásra meghökkentő fotó került ki a NASA Twitterére a múlt hét végén.

Hogy került ez a tökéletes négyszögeletes jéghegy az Antarktiszra?

Első látásra meghökkentő fotó került ki a NASA Twitterére a múlt hét végén.

A képen látható antarktiszi jéghegy szinte tökéletesen négyszögletes és lapos, mintha csak valaki méretre vágta volna, vagy ugyanazok a rejtélyes földönkívüliek rakták volna oda, akik a 2001: Űrodüsszeia monolitját.

Erről azonban nincs szó a Livescience cikke szerint, amelyben a téma egy szakértője, Kelly Brunt a University of Maryland kutatója magyarázza el, mi ez az egész. Brunt a portálnak elmondta, alapvetően kétféle jéghegytípus létezik. Az egyik, amire mindenki gondolni szokott, ha meghallja a jéghegy szót: az óriási, vízből kimagasodó prizmaforma valami, tudják, ami a Titanicot is elsüllyesztette. Itt viszont a másik fajtával van dolgunk, az úgynevezett tabular, magyarul táblás jégheggyel, amire jellemző, hogy hosszú és lapos, ez a most észlelt csak szokatlan szabályosságával tűnik ki. A teljes cikk itt olvasható.

 

Ajánlott tartalom

Áder János szerint is nagyon fontos az elektronikai hulladékok újrahasznosítása

Az indokolatlan fogyasztás környezeti veszélyeire és a hulladékok újrahasznosításának fontosságára hívta fel a figyelmet Áder János korábbi köztársasági elnök, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke szerdán Siófokon. Egyúttal bejelentette a használt elemek és mobiltelefonok begyűjtésére indított iskolai versenyt.