A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) jóváhagyta a PannErgy leányvállalatának, a Pannunion Nyrt.-nek a részvénykibocsátási, illetve a tőzsdei bevezetéshez készített tájékoztatóját.

A PannErgy leányvállalata, a Pannunion a tőzsde közelében

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) jóváhagyta a PannErgy leányvállalatának, a Pannunion Nyrt.-nek a részvénykibocsátási, illetve a tőzsdei bevezetéshez készített tájékoztatóját.

A PSZÁF erről szóló, csütörtökön közzétett tájékoztatója szerint, a Pannunion legalább 1,5 millió, legfeljebb 13,2 millió darab, egyenként 100 forint névértékű törzsrészvényét értékesíti nyilvános kibocsátásban. A PannErgy tulajdonában lévő részvényekkel együtt összesen 26,949 millió darab, szintén 100 forint névértékű részvény tőzsdei bevezetését tervezi. A kibocsátási árat a kibocsátási tájékoztatóban teszik majd közzé.

A PannErgy – korábban Pannonplast – 2007 szeptemberében hirdette meg a geotermikus energia feltárására és hasznosítására épülő új stratégiáját. A menedzsment akkor jelentette be azt is, hogy a csomagolási műanyagok üzletágát, a Pannuniont nyilvános részvénytársasággá alakítják, és kezdeményezik részvényeinek tőzsdei bevezetését.  Az előkészületek során a Pannunion 474 millió forint jegyzett tőkéjét a PannErgy zártkörű részvénykibocsátásban 2,69 milliárd forintra emelte meg.

A Pannunion csoport árbevétele 2007-ben 1,2 százalékkal 11,5 milliárd forintra emelkedett, a kamat-, adófizetés és értékcsökkenési leírás előtti eredmény (EBITDA) viszont 11,5 százalékkal csökkent. A bázisidőszak egy részében, 2006 áprilisáig a Tu-Plast Kft. Pannunion konszolidációs körébe tartozott, akkor a Tu-Plast 116 millió forinttal növelte a Pannunion üzleti cashflowját.

Ajánlott tartalom

Kevesebb üzemanyagot használtunk az elmúlt hónapokban Magyarországon

Az idei első negyedévben szinte ugyanannyi motorbenzin és 3,1 százalékkal kevesebb gázolaj fogyott Magyarországon, mint tavaly az első három hónapban, az üzemanyagfogyasztás így átlagosan 1,9 százalékkal csökkent - tette közzé honlapján a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) szerdán. A prémium üzemanyagok keresletének emelkedése akadályozta meg a fogyasztás nagyobb visszaesését.