Leginkább a környezetvédelem terén lát lehetőségeket a magyar vállalkozások számára Kínában a magyar befektetésösztönzési és kereskedelemfejlesztési ügynökség, az ITD Hungary.

A környezetvédelem jó üzlet lehet a magyar cégeknek Kínában

Leginkább a környezetvédelem terén lát lehetőségeket a magyar vállalkozások számára Kínában a magyar befektetésösztönzési és kereskedelemfejlesztési ügynökség, az ITD Hungary.

Az ügynökség keddi közleménye szerint a környezetvédelmen belül is elsősorban a szennyvíztisztítás és a hulladékégetés terén kínálkoznak ígéretes üzleti lehetőségek, Kína a következő években több száz milliárd euró fejlesztést tervez ezeken a területeken – teszik hozzá.

Az ITD Hungary szerint a beruházásokhoz a magyar szakemberek által kifejlesztett, innovatív technológiák számos potenciális együttműködési lehetőséget teremthetnek a magyar cégek számára az ázsiai országban.     Huszty András kormánybiztos, a Corvinus Egyetem Kína Központja, az ITD Hungary és a Kínában jelenlévő magyar cégek részvételével rendezték meg a “Közel sem Távol-Kelet” című kerekasztal-beszélgetést hétfőn Budapesten, ahol a magyar cégek kínai lehetőségeit vették számba – derül ki a közleményből.

Az ITD Hungary hozzáteszi: a magyar cégeknek nem csak a környezetvédelem terén van keresnivalójuk Kínában, ezt bizonyítja például az Eu-Milk, vagy a Sümegi Pincészet kínai sikere. Előbbi Túró Kiittyy néven a hazai Túró Rudihoz hasonló tejdesszerteket gyárt, utóbbi magyar borokat exportál az ázsiai országba.     Perspektivikus terület lehet még az alkatrészgyártás, valamint az információs és kommunikációs technológia is. A 2009. március 25-29. között, “Trip of Confidence”, “A bizalom útja” elnevezésű európai látogatássorozat keretében Magyarországon tartózkodó kínai delegáció vállalati résztvevői ezeken a területeken mutattak leginkább érdeklődést a magyar vállalatok iránt – derül ki a közleményből.     A 40 kínai céget képviselő több mint 60 kínai vállalati vezető a Kínai-Magyar Üzleti Fórumon 132 magyar cég mintegy 200 képviselőjével találkozott, félezer kétoldalú tárgyalást folytattak. A rendkívüli érdeklődést a kínai üzleti lehetőségek iránt Kína gazdasági potenciálja mellett az is indokolja, hogy az ázsiai ország kevésbé kitett a gazdasági válság negatív hatásainak – áll a közleményben.

A négynapos programon a kínai küldöttség gyárlátogatásokon vett részt, ipari parkokat látogatott meg és 30 magyar település – 30 magyar potenciális befektetési helyszín – bemutatkozását is meghallgatta.     A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint tavaly a Kínából származó import értéke 4,18 milliárd eurót tett ki, ami 11,5 százalékos növekedés 2007-hez képest. A magyar kivitel értéke 759,3 millió euró volt, ez 1,9 százalékos növekedés az előző évhez viszonyítva.

Ajánlott tartalom

Feleslegessé vált mobiltelefonokat gyűjt az Auchan

Az Auchan Magyarország is csatlakozik ahhoz az akcióhoz, amelynek célja, hogy minél több, már nem használt mobilkészüléket, GPS-t, tabletet és ezekhez használt töltőt, kábelt gyűjtsenek vissza a magyar háztartásokból, elősegítve ezzel a körforgásos gazdaságot - közölte a vállalat hétfőn az MTI-vel.