A Védjegy pályázatot az akkor még 23 fős tagsága körében hirdette meg a legnagyobb hazai ágazati szervezet ez év áprilisában, egyik legfontosabb célkitűzésének első állomásaként.

Védjegy a hazai pellethasználókért

A Védjegy pályázatot az akkor még 23 fős tagsága körében hirdette meg a legnagyobb hazai ágazati szervezet ez év áprilisában, egyik legfontosabb célkitűzésének első állomásaként.

Nevezetesen: csak minőségi termékek nyerhessenek teret a hazai pelletpiacon. A pellet számos kiváló tulajdonsággal bíró energiaforrás: a 90 %-os hatásfok, a földgáznál hazai viszonylatban akár 35 százalékkal olcsóbb ár, az automatizálhatóság és a környezeti szempontok – miután elégetése klímasemleges -, megalapozzák e tüzelőanyag hazai sikerét. Ugyanakkor nagyon fontos tanulsága a hazai piacnak: nem minden pellet, ami annak látszik, és a silány minőség akár a készülékek meghibásodását is okozhatja. Érdemes ugyanakkor a készülékek megvásárlásakor is ellenőrizni, hogy valóban jó minőségű termékről van szó.

A minőségi anomáliák – sajnos – természetes velejárói egy induló piacnak, s bár általában nem a magyar gyártású termékekre, hanem az olcsón behozott, sok esetben kétes minőségű külföldi árura jellemzőek, mégis joggal rendíthetik meg a fogyasztói bizalmat. Noha ez lenne a legbiztosabb kapaszkodó, egyelőre nem létezik magyar szabvány. A minősített termékpálya rendszer bevezetését szintén feladataként határozta meg a Magyar Pellet Egyesület.

A Védjegyet pályázati úton nyerhették el a MPE tagjai bevizsgáltatott termékeikre , s egy évig jogusultak ezt használni. A háromtagú szakmai bíráló bizottság egy év elteteltével újra kiírja pályázatát, ám két kiírás között is felülvizsgálhatja a Védjegy használatának jogosságát. Az esetleges minőségi romlás, vagy éppen kezeletlen fogyasztói kifogások miatt meg is vonhatja a Védjegy használatot az adott terméktől.

A 30 tagot számláló Magyar Pellet Egyesület, bízik abban, hogy az elmúlt két évben jelentős fejlődésen keresztülment hazai pelletágazatot e Védjegy program is hozzásegíti, hogy az olasz, osztrák, német pelletpiacokhoz hasonlóan dinamikusan növekvő, elégedett és hűséges fogyasztói táborra leljen itthon is. Ezzel a hazai alapanyagból, hazai munkaerővel megtermelt helyben maradó energia termelésére alapozó pelletágazat a foglalkoztatás-növelés és vidékfejlesztés jelentős eszközévé válhat, mint Nyugat-Európában

Ajánlott tartalom

Több százezer fenyőfát szállít el az FKF az ünnepek után

Mintegy 500-600 ezer fenyőfát gyűjt össze és szállít el a Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit Zrt. (FKF) az ünnepek után.