Újrahasznosított robot hal tanítja a japán gyerekeket (+ videók)

Úszó szemétből készültek azok az elképesztő tengeri robotok, melyeket kézzel készített a tengeri kutató és oktató Masamichi Hayashi.

A robot hal olyan újrahasznosított termékekből áll, mint a műanyag palack, élelmiszeripari tárolóedények, polisztirol hab, vagy esőkabátok. Hála ezeknek a realisztikus tengeri robo-lakóknak a gyerekek nem csupán a tengeri állatok mozgását, de a viselkedésüket is megfigyelhetik.

Hayashi egy autodidakta robottervező és a kyg-labor, egy tengeri oktatási intézmény elnöke. A tengeri élet alapos ismerete tette lehetővé és nyilvánvalóvá, hogy több mint 100 robotot teremthessen. A gyerekek tömegekben gyűlnek a medencék köré, ahol megérinthetik a miniatűr pörölycápát, és a nagy fehér cápát, valamint a delfint, a zöld tengeri teknőst, a gyilkos bálnát, és akár a japán óriás szalamandrát is.

Ajánlott tartalom

Feleslegessé vált mobiltelefonokat gyűjt az Auchan

Az Auchan Magyarország is csatlakozik ahhoz az akcióhoz, amelynek célja, hogy minél több, már nem használt mobilkészüléket, GPS-t, tabletet és ezekhez használt töltőt, kábelt gyűjtsenek vissza a magyar háztartásokból, elősegítve ezzel a körforgásos gazdaságot - közölte a vállalat hétfőn az MTI-vel.