Rattan bútorokkal a szegényekért és a környezetért

A rattan bútorok nem csak a kertben mutatnak jól, hanem a hálószobának, vagy akár az étkezőnek is marokkói hangulatot kölcsönöznek. Amellett, hogy szép, a lehető legjobb választás, ha környezetbarát bútor után kutatunk.

A harmadik világ azon országaiban, ahol rattant termesztenek, egyre növekvő népszerűsége munkát biztosít az ott élőknek, menedéket nyújtva nekik a teljes elszegényedés elől.

A sikertörténeteket ismerve, azzal, hogy rattan bútort vásárolunk, segíthetünk egy szegény családon, hogy az visszanyerje méltóságát.
A rattan őshazája Indonézia és Malajzia. Az ázsiai országokban érdekes módon elő van írva, hogy a növényt fák árnyékában kell nevelni. Ez természetesen igen előnyös azoknak a fáknak, amelyeket nem semmisítenek meg fölöslegesen. Kevés valódi nyereség fejében Ázsia ezen részén az ipar képes nagyon sok rattant elpusztítani.

A rattan szívós növény, akkor is túlél, mikor más fajok már régen elpusztultak volna.
Továbbá anyaga nagyon tartós, könnyen festhető és nem csak bútorok, de kosarak és egyéb háztartási cikkek is készülnek belőle.

Rattan Bútor

Egy kis törődésnek, ápolásnak köszönhetően egy életre bebiztosíthatjuk helyét lakásunkban. A tudat sem utolsó, hogy az általunk választott bútor változást eredményezhet – nem csak valakinek az életét, de a bolygót is jobbá tettük.

Ajánlott tartalom

Kiemelt segítséget kap három vármegye a zöld átálláshoz

A Környezeti és energiahatékonysági operatív program plusz (Kehop plusz) forrásaiból mintegy 110 milliárd forint jut a három leginkább környezetszennyező gazdaságú vármegye zöld átállásának kiemelt támogatására - jelentette be a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium közlekedési, környezeti és energiahatékonysági fejlesztési programok végrehajtásáért felelős helyettes államtitkára kedden Egerben.