Eredményesen zárult le az a több mint 5 millió euró értékű gépbeszerzési tender, amelyen szállító-, rakodó-, aprító- és rostálógépeket szereztek be a Pest, valamint Nógrád megye 106 településén tervezett hulladékgazdálkodási rendszer működtetéséhez - közölte az érintett önkormányzatok hulladékgazdálkodási és környezetvédelmi társulása szerdán az MTI-vel.

Öt millió euró értékben vásároltak gépeket a Zöld Híd Programhoz

Eredményesen zárult le az a több mint 5 millió euró értékű gépbeszerzési tender, amelyen szállító-, rakodó-, aprító- és rostálógépeket szereztek be a Pest, valamint Nógrád megye 106 településén tervezett hulladékgazdálkodási rendszer működtetéséhez – közölte az érintett önkormányzatok hulladékgazdálkodási és környezetvédelmi társulása szerdán az MTI-vel.

A tenderben összesen 45 gép és a hozzájuk tartozó kiegészítő felszerelések megvásárlásáról döntöttek, amelyek a program 2010-re tervezett beüzemeléséig érkezhetnek meg – fejti ki az Észak- Kelet Pest és Nógrád Megyei Regionális Hulladékgazdálkodási és Környezetvédelmi Önkormányzati Társulás közleményében. A nyílt tenderre összesen 17 pályázat érkezett be, a győztesek közül az Eurotrade Kft. nyolc szállító járművet biztosíthat 540 ezer euró értékben, míg az Italcamion Kft. 1 millió euróért kilenc darab, a Besso Zrt. pedig 1,3 millió euróért tizenhárom darab teherautót szállíthat.A közlemény hangsúlyozza: a tender segítségével gazdaságosan működtethető, környezetbarát hulladékbegyűjtő és -kezelő gépek működhetnek a programban. A gépeket és személyzetüket műholdas navigációs rendszer és központi diszpécser szolgálat irányítja a mintegy 500 szelektív hulladékgyűjtő sziget ürítésekor – fűzik hozzá.

A Zöld Híd Program 106 település összefogásával megvalósuló regionális hulladékgazdálkodási és környezetvédelmi program, amely Pest megye észak-keleti részére, illetve Nógrád megye nyugati részére terjed ki.A több mint 100 ezer háztartást és mintegy 300 ezer embert érintő beruházás célja a régió hulladékgazdálkodási rendszerének európai uniós normák szerinti kialakítása.A projektet az Európai Unió Kohéziós Alapja 50 százalékban, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium 40 százalékban, az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium 5 százalékban támogatja. A fennmaradó 5 százalék önerőt az Észak-Kelet Pest és Nógrád Megyei Regionális Hulladékgazdálkodási és Környezetvédelmi Önkormányzati Társulás tagönkormányzatain keresztül biztosítja.

Ajánlott tartalom

Nem szabad haza vinni a természetben talált állatkölyköket!

Ne vigyük haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).