Ősztől fűthetnek a föld hőjével Szentlőrincen

Novemberben áll a helyi távfűtés szolgálatába az a melegvíz-hozamú kút, aminek fúrása tavaly fejeződött be Szentlőrinc határában – írta az Új Dunántúli Napló kedden.

Győrvári Márk polgármester elmondta: a geotermikus fűtőmű és a visszasajtoló kút közötti út már megépült, a kutat júniusban állítják fel. Ősz végén már a geotermikus fűtőmű is dolgozni fog, hogy hőenergiával lássa el a kisvárost, valamint a programhoz csatlakozó vállalkozásokat.
Hozzátette: tárgyalásokat folytatnak egy tőkeerős külföldi befektetővel melegházak építéséről.

Horuczi György, a PannErgy Nyrt., illetve annak cége, a Pannonplast Polifin A Kft. üzletfejlesztési igazgatója azt mondta, százmillió forintos nagyságrendű összegre van még szükség a rendszer beindításához, de azzal akár 20 százalékot is meg lehet spórolni a fűtésszámlákon. A lap úgy tudja, hogy a szentlőrinci beruházás mintegy 1,7 milliárd forintba kerül.
A Pannonplast Pécsett és Komlón is tervezett geotermikus erőművet. Pécsről a város és a Pannonpower Holding közötti, 25 évre szóló szindikátusi szerződés, Komlón a közelmúltban átadott biomassza blokk miatt mondta le róla – olvasható a baranyai napilapban.

Ajánlott tartalom

Az Alteo 200 forint alaposztalék mellett 200 forint rendkívüli osztalékot fizet

Az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. közgyűlése 200 forint alaposztalék mellett 200 forint rendkívüli osztalék kifizetéséről döntött részvényenként, elfogadva az igazgatóság osztalékfizetési javaslatát pénteken - tette közzé a vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.