Olajszennyezést találtak a Dunán Romániában

Olajszennyezést észleltek a román hatóságok a Duna Vaskapu alatti szakaszán Hinova térségében, a 918-as folyamkilométernél – közölte kedden az MTI-vel Ramona Nistor, a Mehedinti megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőségének szóvivője. A partról önthetett valaki olajos szennyvizet a folyóba.

Az olajfoltot a szörényvári (Drobeta-Turnu Severin) kikötő dolgozói fedezték fel. Az eredetileg száz méter hosszú és húsz méter széles olajfolt csaknem tíz kilométer hosszan kiterjedt, amíg a Mehedinti megyei vízügyi hatóságok és a környezetvédelmi őrség szakemberei a helyszínre érkeztek és megkezdték a szennyezés semlegesítését. Grigore Mihaela a környezetvédelmi hatóság aligazgatója arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a szennyezés nem volt olyan súlyos, hogy az élővilágot veszélyeztetné, a folyamba ömlött olajos anyag jellegéből fakadóan az alig egy-két milliméter vastag folt nagyon nagy felületen szétterjedt. Az aligazgató hozzátette: a vízügyi szakemberek 400 kilogramm biológiailag lebomló olajoldószert használtak fel a szennyezés semlegesítésére. A hatóságok első feltételezése az volt, hogy egy áthaladó hajó, a sűrű hajnali köd leple alatt szándékosan mosta tartályát a Dunába, mert ilyesmire már többször volt példa. Grigore Mihaela azonban elmondta: a szennyezést megelőző hat órában egyetlen hajó sem haladt át a térségben. Nem találtak olajnyomot Szörényvár ipari létesítményeinek Dunába ömlő vezetékein sem, így arra következtettek, hogy a partról vagy egy csónakból öntött valaki olajos szennyvizet a Dunába, riadalmat okozva a vízügyi és környezetvédelmi szakemberek körében.

Ajánlott tartalom

Az elmaradott vidékek érdekében fenntartható városfejlesztési program indul

Fenntartható városfejlesztési program indul a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz (TOP Plusz) egyik pilléreként - jelentette be a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM) területfejlesztésért felelős államtitkára szerdán Kecskeméten, sajtótájékoztatón.