A liverpooli John Lennon repülőtéren a világon elsőként próbálnak ki egy forradalmian új technológiát, amely az utasok által kilégzett levegőt bioüzemanyaggá alakítják - olvasható a LiveScience című tudományos portálon.

Bioüzemanyag lesz az utasok kilégzett levegőjéből

A liverpooli John Lennon repülőtéren a világon elsőként próbálnak ki egy forradalmian új technológiát, amely az utasok által kilégzett levegőt bioüzemanyaggá alakítják – olvasható a LiveScience című tudományos portálon.

Az Origo Industries által kifejlesztett Eco-box (Ökodoboz) elnevezésű rendszerben elnyeletik a repülőtér utasai által kilélegzett levegőt, majd üzemanyaggá alakítják, amellyel a légikikötő dízelüzemű járműveit hajtják meg, valamint a fűtési rendszerben hasznosítják.

Az Ökodobozt eredetileg a járművek által kibocsátott széndioxid mennyiségének csökkentésére tervezték. Működési elve: a foto-bioreaktorban olyan algák vannak, melyek az elnyelt széndioxiddal élnek, ebből biomassza termelődik, melyet üzemanyaggá alakíthatnak. A szénvisszaforgató rendszer kísérleti modelljének üzembe helyezése Liverpoolban januárban megkezdődött.

Ajánlott tartalom

Növelni kell az energiahatékonyságot

A magyar gazdaság versenyképességének egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése - erről Juhász Edit, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) elnöke beszélt egy konferencián az MTI-nek küldött közlemény szerint.