A június végén tartott Intel Kutatás Napon több olyan projekt is bemutatásra került, melyek célja a környezetvédelem és a zöld számítógép-technológia fejlesztése.

Az Intel a megújulás útján

A június végén tartott Intel Kutatás Napon több olyan projekt is bemutatásra került, melyek célja a környezetvédelem és a zöld számítógép-technológia fejlesztése.

Három különböző innovációs területen dolgoznak az Intel kutatói. Az egyik projekt célja az egyének és a kisebb közösségek bevonása a környezetvédelembe, pontosabban, az azt érintő adatgyűjtésbe. A társadalmi hálózatok, főképp a virtuális társaságok növekedése olyan mobileszközök megalkotását eredményezheti, mely új használati módszereket és innovatív szolgáltatásokat hozhat létre.

Az Intel csoportja olyan mobileszközök fejlesztésén dolgozik, melyek alkalmasak környezeti szenzorok működtetésére, nagy mennyiségű adat gyűjtésére és ezek megosztására. A rendezvényen bemutatták a mobileszköz prototípusát, mely képes a levegő minőségéről adatokat gyűjteni, melyek közzétehetők egy honlapon, ahol a felhasználók közösen megvitathatják azokat. A kutatók remélik, hogy az így szerzett adatok befolyással bírhatnak a környezetvédelmi politikára, valamint segíthetik a tudományos kutatásokat.


A szerves fényelektromos technológia, mint alacsony költségű megújuló energiaforrás, a jövő ígérete. Megvalósulásával költséghatékony, nagymennyiségű nyomdaipari gyártás veheti kezdetét, azonban a technológia még csupán kis kapacitású, 1 cm²-nél kisebb anyagot képes előállítani. Ezen a területen az Intel a gyárthatóság problémáját, a célra alkalmas keménysablonok kifejlesztésében látja. Ezek nagy mennyiségben és olcsón elérhetők, és megfelelő mintát adnának a szerves tintákat felhasználó technológiáknak.
A WREL, azaz a Wireless Resonant Energy Link projekt célja a kábelek, elsősorban a tápkábelek kiküszöbölése. A csapatnak nemrégiben sikerült egy 60 wattos villanykörtét, magas, körülbelül 70%-os hatásfokon működtetni. A technológia alapja két tekercs, melyek természetes frekvenciája 10 MHz, ezek rezonanciája világította meg a körtét. A következő lépés az RF jelek átkonvertálása, hogy a technológia a laptopok töltésére is megfeleljen.

Ajánlott tartalom

Átadták Magyarország legerősebb szuperszámítógépét Debrecenben

Átadták Magyarország legerősebb szuperszámítógépét pénteken Debrecenben: a Komondor nevű berendezést a Debreceni Egyetem (DE) Kassai úti campusán, a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) szuperszámítógép központjában helyezték üzembe.